Spódnica uchylno-odchylna, spódniczka owijana dookoła z nakładającymi się fartuchami z przodu i plisowana dookoła pleców. Choć tradycyjnie zaprojektowana jako odzież damska, ma naśladować ogólny wygląd męskiej kilty.

Skórzana spódnica, skórzana spódnica Lehenga (również Ghagra; Garara ), długa, plisowana spódnica, często haftowana, noszona głównie jako dolna część Gagra choli w północnych Indiach i Pakistanie. Spódnica Maxi, spódnica dzienna o długości kostki, popularna wśród kobiet pod koniec lat 0. jako reakcja na miniszkurty.

Suknie ślubne plus size Warszawa minispódnica

Midi spódnica, spódnica z u dołu pomiędzy kostką a kolanem, poniżej najszerszej części cielęcia. Wprowadzona przez projektantów w 197 roku jako reakcja na bardzo krótkie miniaturowe spódnice. Mini-crini, miniaturowa wersja krynoliny, zaprojektowana przez Vivienne Westwood w połowie lat 80-tych. Odwiedź: suknie ślubne plus size Warszawa.

Świetne suknie ślubne plus size wybór

Spódnica pudelowa, okrągła lub zbliżona do koła, z jabłkowanym pudelkiem lub inną dekoracją (lata 50. XX w.) Spódnica pucharowa (zwana również „puff” lub „pouf”), czyli bujna spódnica, złapana za uścisk, tworząca puffed sylwetkę. Popularny w połowie lat 80-tych, kiedy zainspirowany był „mini-Crini”.

Sarong, kwadratowy lub prostokątny materiał owinięty wokół ciała i związany na jednym biodrze w celu stworzenia spódnicy, która może być noszona przez obie płcie. Spódnica lub skort (wariant), spódnica z dołączoną parą spodnich spodenek dla skromności. Alternatywnie, ale z podobnym efektem, para krótkich spodenek z klapką przypominającą spódnicę, umieszczoną z przodu ciała.

Suknie ślubne plus size Warszawa wysoko opadająca spódnica kołowa

Spódnica łyżwiarska, krótka, wysoko opadająca spódnica kołowa z hemline nad kolanem, często wykonana z lżejszych materiałów, dająca płynny efekt naśladujący spódnice łyżworolkarzy figury. Squaw sukienka lub fiesta sukienka, jedno lub dwuczęściowy strój na podstawie rodzimej odzieży amerykańskiej. Modne w latach 40-tych i 50-tych.

Spódniczka wahliwa, spódniczka radełkowana, okrągła lub cięta na kawałki, mocowana na biodrach z szerokim flary przy uścisku. Popularny pod koniec lat trzydziestych i w międzyczasie. Bardzo popularny w połowie lat 80. Spódniczka w kształcie litery T, wykonana z koszulki, jest zazwyczaj modyfikowana w celu uzyskania spódniczki ołówkowej, z niewidocznymi suwakami, dwustronnymi suwakami bocznymi o pełnej długości, oddzielającymi bocznymi suwakami, jak również plastycznymi nakładkami z tkaniny i jarzmo.

Spódniczka warstwowa, składająca się z kilku poziomych warstw, z których każda jest szersza od powyższej, podzielonych szwami. Warstwy mogą wyglądać identycznie w odzieży w jednolitym kolorze lub mogą się różnić w przypadku tkanin drukowanych.